دسته بندی :

آموزش نصب سقف کشسان

آموزش نصب سقف کشسان در عین سادگی امری تخصصی و تجربی است که بهتر است به صورت بصری و توسط افراد با تجربه انجام پذیرد . سرعت در اجرا و نصب سقف های کشسان یکی از ویژگیهای منحصر به فرد این نوع سقف هاست که تقریباً بدون تخریب و کثیف کاری انجام می شود و معمولاً در ساختمانها و بناهای نوساز جزء آخرین مراحل کار بوده تا از کثیف شدن و پاره شدن پارچه کشسان در اثر برخورد با اشیاء نوک تیز جلوگیری شود . در نصب و اجرای سقف کشسان از سیستم گیره ای ( هارپونی) استفاده می شود که در عین سادگی و سرعت جزء قابل اطمینان ترین متدهای نصب سقف کششی است .

مراحل نصب سقف کشسان

مراحل نصب سقف کشسان  در آموزش نصب سقف کشسان را  به صورت شماتیک و بصری در ذیل توضیح می دهیم :

1) در مرحله نخست با توجه به نوع سقف کشسان ، نوع پارچه مصرفی ، شکل هندسی سقف ، نوع نورپردازی و … فاصله مورد نظر خود را از سقف اصلی گچی تعیین می کنیم و روی دیوار یا نقطه ای از سقف که قرار است ریل ها ( پروفیلهای آلومینیومی ) کار گذاشته شوند ، علامتگذاری و سپس خط کشی می کنیم .

2) در صورتی که نورپردازی به صورت بک لایت ( از پشت پارچه کشسان ) باشد اقدام به ریسه کشی به وسیله ریسه های smd می کنیم یا نصب لامپ مهتابی smd و همچنین اگر از نورپردازی آپلایت و پارچه لاکر استفاده می کنید . می توانید موقعیت لوستر یا چراغ های سقفی را مشخص کرده و سیم کشی های مربوطه را انجام دهید . اگر هم از فیبر نوری می خواهیم استفاده کنیم ، دستگاه فیبر نوری را به دیوار نصب و تنظیمات مربوطه را انجام می دهیم .

یه مطلب با حال دیگه ! ؟
سقف کششی چیست

3) پروفیل ها را بسته به نوع آن سقفی یا دیواری به وسیله پیچ به دیوار یا سقف مورد نظر نصب می کنیم و با توجه به حساسیت پارچه های سقف کشسان نسبت به لبه های تیز تمام درزها ، لبه ها و کنج ها را با چسب آلومینیوم می پوشانیم تا این زوایا باعث پاره شدن پارچه نشود

آموزش نصب سقف کشسان

نصب پروفیل سقف کشسان

4) هیتر را روشن کرده و پارچه کشسان را در فاصله یک متری آن طوری نگه می داریم که حرارت به صورت یکدست به همه قسمت های آن برسد تا به کلی کمی نرم شود و به راحتی باز شود

گرم کردن پارچه سقف کشسان

5) گوشه های پارچه را به 4 گیره که در 4 کنج سقف آویزان است وصل می کنیم

وصل پارچه سقف کشسان با گیره

6) به صورت متقابل و ضربدری ابتدا کنج ها را در ریل ها ( پروفیل ها ) نصب می کنیم .

ترتیب جا زدن هارپون ها

7) وقتی 4 کنج نصب شد باز به صورت متقابل وسط هر کدام از اضلاع را به وسیله کاردک مخصوص جا می اندازیم و سپس ضلع مقابل و این عمل را ادامه می دهیم تا تمام پارچه سقف در ریل نصب شود .

جا زدن هارپون در پروفیل
پارچه نصب شده سقف کشسان

8) در نهایت هم تمام سطح پروفیل ها را با نوار درز  گیر می پوشانیم

نصب درز گیر پلاستیکی

اندازه پارچه سقف کشسان را معمولا! 5% تا 7% کوچکتر از ابعاد واقعی سقف کشسان می گیریم و هنگام نصب وقتی که با هیتر به آن حرارت می دهیم ، این پارچه شل شده و کش می آید و وقتی که نصب کاملاً تمام شد ، پارچه را به حال خود می گذاریم تا خنک و سرد شود . بعد از سد شدن ، پارچه منقبض شده و محکم می شود . در این مرحله سقف کاملاً محکم شده است و اصلاً شکم ندارد .

یه مطلب با حال دیگه ! ؟
قیمت سقف کشسان آپاروف
آموزش اجرای سقف کشسان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *