سیستم امنیتی هوشمند خانه های هوشمند

سیستم امنیتی هوشمند خانه های هوشمند

سیستم امنیتی هوشمند خانه های هوشمند

دزدگیر یا سیستم اعلام سرقت

وسیله‌ای است که به هنگام گذر از یک حریم خصوصی یا شکستن یک قفل، با اعلام صدا، این عمل غیرقانونی را اعلان می‌کند.

دزدگیرهای موجود در بازار هرچند از لحاظ ظاهر در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده‌اند، ولی بطور کلی همگی آنها دارای یک ساختار مشترکی می‌باشند، یعنی اکثر دزدگیرها دارای خط تحریک باز و خط تحریک بسته هستند که محل وصل حسگر باز و حسگر بسته می‌باشند و دارای کلید معمولی یا سوئیچ آلفا و یا قفل رمزی و یا کلید کنترل از راه دور جهت روشن و خاموش کردن دستگاه می‌باشند. همچنین مدارات دزدگیر شامل مدار شارژ باتری جهت قطع شدن برق دستگاه بوده و دارای مدار آژیر می‌باشند و در نهایت دزدگیرها گاهشمار ورود و گاهشمار خروج و گاهشمار آژیر دارند و ممکن است مجهز به تلفن کننده خودکار در هنگام تحریک نیز باشند.

در این مطلب میخواهیم با سیستم امنیتی هوشمند در خانه هوشمند یا ساختمان هوشمند یا همان دزدگیر هوشمند آشنا شویم

سیستم امنیتی هوشمند یا دزدگیر هوشمند !!!

بدون شک وجود این سیستم امری ضروری بوده و فراهم نمودن امنیت و آسایش بدون این سیستم امکان پذیر نخواهد بود، سیستم امنیتی خانه هوشمند ماز با دارا بودن ۱۰ لایه امنیتی یکی از ایمن ترین سیستم ها در این حوزه بوده و قابلیت بالای این سیستم هوشمند مانند امکان اتصال ۳۲ حسگر به هر ناحیه، امکان برنامه ریزی سناریو های هوشمند متوالی و موازی و … موجب افزایش ضریب اطمینان و کارایی سیستم هوشمند می باشد. حسگرهای قابل اتصال به سیستم هوشمند شامل حسگر PIR، Magnet،Ultrasonic و …. می باشد.

یه مطلب با حال دیگه ! ؟
امکانات یک خانه هوشمند

در این سیستم امنیتی هوشمند سناریو های هوشمند مختلفی را میتوان تعریف کرد.

مثال سناریوی هوشمند مسافرت!

شما زمانی که قصد سفر دارید با زدن دکمه سناریوی مسافرت براحتی و با خیال جمع به سفر خود ادامه میدهید. سیستم امنیتی شما در این مد مجموعه ای از کارهایی که از پیش تعیین کرده ایم را انجام میدهد. چراغهای خانه هوشمند شما را طی ساعت های خاصی که برنامه ریزی شده روشن میکند! سیستم صوتی وتصویری را روشن میکند هنگام غروب پرده برقی هوشمند شما را میبندد و … به عبارت دیگر کار شبیه سازی حضور را در منزل انجام میدهد و شما با خیالی راحت به سفر خود ادامه میدهید.

با در نظر گرفتن امکان اتصال این سیستم به سامانه پیام کوتاه، اینترنت ،تماس تلفنی و همچنین دوربین های مدار بسته، امکان مانیتورینگ و کنترل کامل سیستم در هر ساعت از شبانه روز و هر مکان امکان پذیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *