طراحی نما در ساختمان های اداری

همانطور که اطلاع دارید طراحی نما برای ساختمان های اداری با توجه به کاربری آنها تعریف می شود. این تفاوت به این خاطر است که مخاطب ساختمان شما می بایست با همان نگاه اول یا در برخورد اول متوجه کاربری ساختمان شود. تشخیص کاربری ساختمان از روی طراحی نما کار زیاد سختی نیست. مشروط به اینکه در طراحی نما اصول طراحی برای هر کاربری رعایت شده باشد. شما می توانید طرح های عمومی را نیز برای ساختمان خود کار کنید. ولی در این صورت انتظار نداشته باشید تا ساختمان شما به چشم بیاید. با سیتاک همراه باشید تا طراحی نما برای ساختمان های اداری را بررسی کنیم.

طراحی نما در ساختمان های اداری
طراحی نما اداری

طرحی خاص را انتخاب کنید:

همیشه سعی داشته باشید تا طراحی نما برای ساختمان شما خاص و منحصر بفرد باشد. مهم نیست کاربری در ساختمان شما چیست. مسکونی، اداری یا تجاری است. مهم این است که طرح نما در ساختمان شما طرحی خاص و فوق العاده باشد. شما می توانید این خصوصیت را با یک طراحی عالی بدست آورید. از طراح خود بخواهید تا کانسپت هایی نزدیک به ساختمان های اداری را پیش روی شما قرار دهد. یکی از نکات بسیار مهم در طراحی نما اداری ایجاد همین کانسپت های مفهومی است.

طراحی نما در ساختمان های اداری
طراحی نما اداری

به عنوان مثال نمایی که برای ساختمان مرکزی اداری یک شرکت صنعتی بکار می رود وابسته به همان صنعت می باشد. در صنعت خودرو سازی استفاده از المان ها در نمای ساختمان توصیه می شود. المان هایی که به مخاطبان می فهماند که این ساختمان مربوط به یک شرکت خودرو سازی است. بنابراین یا از المان سازی استفاده کنید یا در طراحی نما کانسپت محور عمل کنید. به هر حال ساختمان شما اداری است و می بایست کمی با ساختمان های دیگر که کاربری های متفاوتی دارند فرق کند.

طراحی نما در ساختمان های اداری
طراحی نما اداری

استفاده از لوگو در طراحی نما:

یکی از راه های مورد استفاده برای خاص جلوه دادن طراحی نما ویژه ساختمان های اداری استفاده از لوگو در نمای ساختمان است. شما می توانید با ابزارهای مختلف و متریال های گوناگون به این مهم دست پیدا کنید. دقت داشته باشید که استفاده از لوگو فقط برای ساختمان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که تماماً برای یک شرکت ساخته یا خریداری شده باشند. این طرح و استفاده از لوگو برای دفاتر مرکزی و ساختمان های مرکزی برخی شرکت های بزرگ دنیا استفاده شده است.

طراحی نما در ساختمان های اداری
طراحی نما اداری

به عنوان مثال شرکت خودروسازی بنز از لوگوی خود بر روی ساختمان اداری و مرکزی خود استفاده کرده است. در ایران نیز شرکت های بزرگ و کوچک زیادی هستند که این المان سازی را با لوگوی ثبت شده خودشان انجام داده اند. شرکت بیمه البرز همین کار را با ساختمان مرکزی خود واقع در خیابان شریعتی تهران انجام داده است. این ساختمان به یکی از نماد های شهری در معبر خیابان شریعتی تبدیل شده است. فقط کافی است سری به این شرکت بزرگ بزنید تا بتوانید خاص بودن نما را به راحتی تشخیص دهید.

طراحی نما در ساختمان های اداری
طراحی نما اداری