هتل محلی است که در آن افرادی با سلیقه های گوناگون به آنجا مراجعه کرده ، وتمایل دارند لحظات خوب خوشی را در این مکان سپری نمایند؛ چون در اکثراوقات ،افراد هنگام سفر و گشت و گذار در شهرها و کشورهای گوناگون ،برای اقامت و استراحت به هتل مراجعه خواهند کرد.

دکوراسیون داخلی هتل ها

 امروزه یکی از چالشهای اصلی اکثرصاحبان هتل ها “طراحی دکوراسیون داخلی هتل” هایشان است. آنها در فکر این موضوع هستند ، که چطور میتوانند با طراحی یک دکوراسیون زیبا و جذاب، بیشتر مسافران را به سوی هتلهای خودجذب و درآمد بیشتری کسب نمایند.
 هتل های فراوانی در سطح ایران و سراسرجهان وجود دارند ، که هزینه های هنگفتی جهت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فضای هتل خود و به روز درآوردن محیط اطراف هتل خود برای جذب بیشتر مشتری اختصاص داده اند.پیشنهاد ما این است، که اگر شما نیز قصد دارید دراین زمینه اطلاعاتی کسب نمایید ،حتما این مقاله را مطالعه فرمایید.
 * دکوراسیون داخلی هتل ها بهتر است چگونه باشد ؟
* اهمیت طراحی دکوراسیون لابی هتل به چه صورت می باشد ؟
* نور و پرده در دکوراسیون هتل چگونه باشد ؟
* هنر بکارگیری رنگ در دکوراسیون چیست ؟
* نحوه طراحی دکوراسیون اتاق هتل ، باید چگونه باشد ؟
* چیدمان داخل اتاق هتل ، بهتر است چگونه باشد ؟
* مبلمان داخلی هتل ، از طرح و رنگ تا چیدمان
* ایجاد آرامش در طراحی داخلی هتل
* نکته های مهم و کاربردی در طراحی دکوراسیون رستوران هتل ، چیست ؟

دکوراسیون داخلی هتل ها

* دکوراسیون داخلی هتل ها بهتر است چگونه باشد ؟

 از دیرباز، یکی از مهم ترین چالشها و مسائلی  که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی هتل مطرح بوده،  این موضوع است که چگونه با استفاده از یک طرح و دکوراسیون بتوانیم محیط هتل را برای استفاده کنندگان که هرکدام دارای سلیقه ی مختص به خود هستند، تبدیل به یک محیطی آرامش بخش و دلپذیر کنیم.
 موضوع “دکوراسیون داخلی هتل” نه تنها باید پیشرفته و مدرنیته باشد، بلکه به موازات آن باید دارای ترکیبی آرامش بخش ومطابق با علوم فنگ شویی جهت اسکانی دلپذیر و به یادماندنی ، انجام پذیرد.
“طراحی دکوراسیون هتل ” شامل موارد بسیاری همچون: طراحی لابی هتل، طراحی دکوراسیون اتاق های هتل، طراحی دکوراسیون داخلی هتل، دیزاین ظاهری خارج هتل و تراس‌ها، دکوراسیون رستوران و کافی شاپ هتل، معماری فضای سبز پیرامون هتل و .. می باشد.

* دکوراسیون داخلی هتل ها بهتر است چگونه باشد ؟

هتل‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری یک کشور و در جذب گردشگر،نقش بسیار پر رنگی دارا هستند. امروزه علم هتل‌داری یک صنعت و یک فعالیت اقتصادی – فرهنگی است، پر سود است وحتی گاهی اوقات هتل‌ها می‌توانند نماینده بخشی از فرهنگ و تمدن یک کشور و ملت باشند.
 از شاخه‌های تخصصی علم طراحی دکوراسیون ،”طراحی دکوراسیون داخلی هتل” است، که از ملزومات آن ترکیب اصول معماری، زیبایی‌شناسی، آگاهی از فرهنگ وجغرافیاست. آنچه در طراحی داخلی یک هتل دارای اهمیت است، ایجاد فضایی راحت ، مانند خانه دوم مسافر ، می باشد  و از دیدگاهی دیگر میزبانی مهربان و مملو از محبت و عاطفه  و دارای جاذبه باشد.
 طراحی و دیزاین نمای بیرونی هتل و قسمت ورودی و بعد از آن ، طراحی لابی هتل ، از نخستین  مسائلی هستند ، که در نظر مسافرین جلب توجه خواهند کرد. بجز این موارد ، بایدبه این موضوع نیز عنایت داشت که سبک و سیاق طراحی دکوراسیون هتل باید با تمامی سلیقه‌ها متناسب باشد. رزرو هتلی آرام و دارای امکانات مناسب و کافی برای شخص مسافر ، یکی از مهم ترین قسمت‌های سفر است. پس بنابراین میبایست در ابتدا ،طراحی دکوراسیون هتل -رفع نیاز های مشتری- احساس آرامش در زمان اقامت و نهایتاً حس رضایتمندی از نتیجه اقامت مسافران را، در نظر داشت.
 هرگونه فعالیت ، صرف زمان و هزینه ای  که در زمینه بهینه سازی دکوراسیون داخلی هتل انجام می شود، باید با توجه به موضوع ایجاد فضایی آرام جهت رفاه حال ساکنان آن باشد و همچنین به این موضوع نیز باید دقت کافی داشت باشیم ، که علاوه بر بالا بردن کیفیت با استفاده از طراحی مدرن ، بتوان سبک و شیوه جدیدی را در معرض دید قرارداد و برای رقابت با رقبای خود از هرتلاشی بهره برد ، تا بتوان نظر مشتریان را به سمت خود سوق داد.
یکی از اصلی ترین این تلاش ها ، زیباسازی دکوراسیون داخلی محیط هتل خود و جذاب و منحصر به فرد بودن آن است. به گونه ای که هر فردی وارد هتل شد ، نه تنها حتما این مکان را برای اقامت خودپسند نماید و از این انتخاب خود احساس رضایت کند ،بلکه هتل شما را به سایر دوستان خود که قصد مسافرت دارند نیز، معرفی کند.بدین ترتیب شما به تعبیری ، بازاریابی شفاهی و زبانی را از به این شیوه انجام داده اید.
 درگذشته نه چندان دور ،مبنای انتخاب یک هتل مناسب  از نظر مردم، ارائه خدمات مناسب و کیفیت غذای آن بود، اما امروزه “دکوراسیون و طراحی داخلی” هتل هم نقش بسیار تأثیرگذاری در میزان محبوبیت و جلب نظردارد. موقعی ‌که به یک هتل مراجعه ‌می‌کنیم، اولین موردی که توجه ما را به خود جلب می‌کند، قطعاً ظاهر هتل و دیزان داخلی آن است.

* دکوراسیون داخلی هتل ها بهتر است چگونه باشد ؟

 در عصر ما و امروزه هتل‌های معروف زیادی در سراسر کشورهای جهان وجود دارند، که سالیانه میزبان مسافرانی از سرتاسر جهان با فرهنگ- سلیقه و خواسته های مختلفی هستند.بیشتر هتل‌ها در حال تعویض و ایجاد تغییراتی مهم در سبک طراحی دکور داخلی به شکل مدرن و جدید ، جهت بر طرف نمودن  نیازهای مسافران و ماندگاری آن ها ،  در بازارهای حساس رقابتی هستند.
 اگر خواسته باشیم مثالی بزنیم ، میتوان به این موضوعات اشاره کنیم، که  طراحی حمام‌ لوکس، سالن ماساژ، حمام ،باشگاه‌های بدنسازی ، نورپردازیهای خاص در فضای بیرونی و لابی هتلها، طراحی فضای سبز هتل و استفاده از عنصرهای طبیعی همانند سنگ و چوب برای تزیین ،از مهمترین آپشن های طراحی دکوراسیون هتلهای مدرن هستند.
 از دیگر دلایل مشهورشدن و شهرت یافتن هتل‌ها، رستوران‌های خاص و لوکس آنها هستند، که با ایده‌های خلاقانه طراحی شده اند.طراحی دکوراسیون رستوران و کافی شاپ هتل با ایده‌های خلاقانه و جذاب می‌تواند، مخاطبین زیادی را با نام هتل آشنا کند،  که همین امر باعث جذب بیشتر مشتری هم خواهدشد.
 قطعاً زیبایی در طرح و رنگ- کیفیت بالای غذا – امکانات موجود رستوران و کافی شاپ هتل ، می‌تواند آن را به محلی جذاب و پر مخاطب تبدیل نماید.
در نهایت و با ذکر همه موارد بالا ، باید به این موضوع مهم نیز اشاره داشته باشیم، که هدف مهم در طراحی دکور داخل هتلها ، ایجاد احساس آرامش  و رضایتی کامل در مسافر در طول مدت زمان اقامت در آن هتل است.

هر مسافر یا فردی که به هتل وارد می‌شود، پس از خروج ، خاطره ای به یاد ماندنی از طراحی دکوراسیون هتل باخودبه همراه می‌برد. ((مشورت باکارشناسان و متخصص های فعال دراین حوزه باعث می شود بهترین ثمره را به همراه داشته باشد)).

از ریزه کاریها و موارد اساسی که باید در هنگام “طراحی دکور داخلی یک هتل” به آن دقت  شود این است که یک مسافر زمانی که به هتل می آید، دوست ندارد، با همان فضای روزمره ی خانه خود روبرو شود وبنابراین باید سعی شود، در عین حال اینکه تمام تلاش خود را در جهت بالا بردن سطح آرامش مسافرین انجام می دهید ، از طرح های متنوع و جدید و انحصاری استفاده کنید، تا برای مسافرهای شما  نیز جذبه و تازگی ویژه خود را به همراه داشته باشد.

* دکوراسیون داخلی هتل ها بهتر است چگونه باشد ؟

از سرویس های بهداشتی گرفته تا سالن های رستوران ها ، تماماً باید به صورتی کاملا متمایز از حالت هایی که یک مسافر ممکن است قبلا مکرراً دیده باشد ، طراحی و ایجاد شوند. تنها در این صورت است، که می توانید امیدوار باشید، که مسافران از میان دیگر هتلهای آن محدوده ، هتل شما را به عنوان محل اقامت چند روزه خود انتخاب کنند. به طور قطع و یقیناً در یک هتل برای دکوراسیون آشپزخانه آن نیز از طرح های منحصر به فرد و مدرن استفاده خواهدشد.
یکی دیگر از مهمترین کارهایی که در حال حاضر در هتل های جدید و مدرن سطح دنیا  برای ایجاد آرامش بیشتر مسافرها  انجام می شود و مشاهده میکنیم ، وجود یک تراس بزرگ برای هر اتاق است. قراردادن وسایت تزئینی از جنس سنگ و چوب نیز باعث می شود ، تا مسافرن ارتباط بهتری با فضای اتاق برقرار ساخته و به آرامش مطلوب خود برسند.
در کل می توان اینگونه عنوان کرد که “اگر بتوانید با طراحی یک دکوراسیون ناب ، محیطی را ایجاد نمایید تا به مسافر آرامش کافی را بدهد”، قطعاً در این کار موفق بوده اید. به همین منظور نیاز است، تا حتما در این زمینه با استفاده از علم روانشناسی رنگ ها و همینطور با استفاده از علم فنگ شویی بتوانید چیدمانی صحیح را رقم بزنید. در این زمینه علاوه بر خلق دکوراسیونی مدرن ، می توانید با چیدمانی صحیح و با استفاده از رنگ بندی مناسب، در نهایت همان محیط مورد نظر را خلق نمایید.دکوراسیون اتاق خواب در هتل بسیار مهم و دارای اهمیت است و باید برای آن طرحی خاصی در نظر گرفته شود.
 بحث”دکوراسیون داخلی هتل” همزمان که باید مدرن و پیشرفته باشد ، علاوه بر آن باید دارای ترکیبی آرامش بخش و منطبق با علم فنگ شویی انجام شود. باید دقت داشت که هدف اصلی رسیدن به ایجاد حالت آرامش و راحتی برای مسافرین است و با توجه به اصالت این موضوع ، بایستی سایر کارهایی که برای طراحی و دکوراسیون نیاز است نیز ،انجام شود.

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی درفضای (( لابی هتل)) در چیست ؟

تأثیرگذارترین و اصلی ترین بخش در هر هتل ، لابی و یا همان ورودی هتل می باشد، که تاثیر بسزایی در جذب مشتری خواهد داشت، زیرا نگاه مسافرین و هر شخصی که به هر منظوری وارد هتل میشود ، در بدو ورود به این فضا خواهد افتاد. دکوراسیون لابی هتل نشانگر سبک کلی طراحی داخلی هتل است و علاوه بر این دکوراسیون لابی ،می تواند نشان دهنده میزان مدرنیته و پیشرفتگی طراحی داخلی آن هتل باشد.

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی درفضای (( لابی هتل)) ، در چیست ؟

 لابی هر هتل را می توان به عنوان یک معرف جهت  طراحی دکوراسیون هر هتل و متمایز کردن  مدرن بودن  یا کلاسیک بودن فضای داخلی آن هتل در نظر گرفت. همچنین لابی بخش اصلی در یک هتل است ، که هم برای نشست های دوستانه و خانوادگی و در عین حال میتوان برای ملاقات های حتی بازرگانی و تجاری از آن استفاده کرد. به همین جهت تقسیم بندی مناطق مختلف در فضای داخلی هتل به دو دسته خصوصی و عمومی ،  اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند.
به طور معمول در هتل ها “لابی”را به شکل یک فضای خاص ،  با کاربرد چندمنظوره طراحی و ایجاد میکنند. لابی هتل مکانی است، که تمامی تعاملات اجتماعی در آنجا صورت می گیرد. به همین دلیل بهتر است، لابی هتل را به گونه ای طراحی کرد، که هم برای معاشرتهای دوستانه و هم تعاملات تجاری مناسب باشد.

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی درفضای (( لابی هتل)) ، در چیست ؟

در لابی هتل اغلب از تلویزیون یا مونیتورهایی با ابعادی مناسب و مبلمان و نیز لوستر های شیک و لوکس استفاده می شود، که هر یک از این وسایل می توانند طراحی متفاوت و جذابی را در لابی هتل ایجاد نمایند.
در نظرگرفتن و تعبیه یک پنجره بزرگ با منظره زیبا در لابی، استفاده از دیوار کوب و پنل چوبی، دکور سنگی، طراحی دیوارهای بزرگ با تزئینات منحصر به فرد، استفاده از گیاهان زیبا در باکسهایی با ایده های خلاقانه در طراحی، ساختن آب نماها و فواره ها در فضای داخلی و ورودی لابی، به کار گیری چلچراغ و ایده های خلاقانه در ایجاد نورپردازی، همگی از مواردی هستند، که می توان در طراحی دکوراسیون هتل و خصوصا در فضای لابی،  از آن ها استفاده کرد.

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی درفضای (( لابی هتل)) ، در چیست ؟

برای بوجود آوردن فضایی آرامش بخش در لابی هتل ، استفاده از  گیاهان طبیعی بسیار توصیه می شود. زیرا گیاهان طبیعی باعث می شوند تا مهمان ها احساس آرامش بیشتری را در لابی داشته باشند، چرا که بسیاری از افراد با دیدن لابی یک هتل تصمیم می گیرند، در آنجا اقامت داشته باشند یا نه.برای همین است که ، معمولا در بحث دکورهای داخلی هتل ها به مقدار قابل توجهی به این بخش یعنی(( لابی)) دقت می شود و اینجا است، که هنر یک شرکت طراح باید مشخص شود  و هر آنچه که قادر است ، ذوق ، نوآوری و نیروی خود را مصرف کند ، تا طراحی منحصر به فرد و خاصی را خلق نماید.معمولا استفاده از مبلمان های بسیار لوکس و خاص و همچنین استفاده از لوستر های بزرگ و شیک و نیز ایجاد مکان ها و فضاهایی با دکور و طراحی های انحصاری و خاص  در این بخش می تواند ، برای هر بیننده ای جالب  و دیدنی باشد .
همچنین وجود قسمتی در فضای لابی جهت پذیرایی کردن از میهمانان مشابه دکوراسیون داخلی رستوران ، بسیار حائز اهمیت بوده و تقریبا می توان گفت ،که یکی از مهم ترین بخش های لابی به شمار می رود.قرار دادن یک تلویزیون با ابعاد متناسب و استفاده از مبلمانی مناسب و مدرن می تواند، برای این قسمت ایده ای بسیار مناسبی باشد.

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی درفضای (( لابی هتل)) ، در چیست ؟

 از طرح هایی که بسیاری از طراحان دکور به آن اشاره می کنند، این است که ، میتوان در بخش لابی یک هتل از مبلمان های شیک و لوکس توام با لوستر های بزرگ و  پر شاخه استفاده کرد. استفاده از تلویزیون بزرگ به همراه یک صدای ملایم کنترل شده و همچنین پخش یک ملودی آرامش بخش ، میتواند تاثیر خوبی بر روی مسافرین خسته از راه، داشته باشد.