چه خصوصیاتی یک زندگی لوکس و ایده آل را رقم می زنند؟ یکی از این خصوصیات که از اهمیت زیادی نیز برخوردار است، دکوراسیون لاکچری منزل به شکل شیک است. احتمالا شما هم مثل بقیه با واژه لاکچری آشنایی دارید و شاید بدتان نیاید کمی بیش تر در رابطه با آن اطلاعات کسب کنید. لاکچری یک سبک زندگی است که در آن فرد مایل است گران قیمت ترین، باکیفیت ترین و ایده آل ترین ها را داشته باشد. منحصر به فرد بودن و زیبایی چشمگیر از جمله خصوصیات یک زندگی لاکچری است. البته در معماری و سبک های دکوراسیون داخلی نمی توان سبکی با نام لاکچری یافت، اما استفاده از عناصر دکوری خاص و تزیینات تجمل گرایانه می تواند به خلق ظاهر لاکچری برای منزل کمک کند.

امروزه تعداد منازل ایرانی دارای سبک و سیاق لاکچری زیاد شده است. یک خانه لوکس خصوصیاتی دارد که آن را از دیگر خانه ها متمایز می کند. شما نیز برای داشتن چنین خانه ای باید با این خصوصیت ها آشنایی پیدا کنید. ما در ادامه به شرح تعدادی از این خصوصیات خواهیم پرداخت. همراه پویانو باشید.

اولین فضایی که در طراحی داخلی منازل مسکونی به آن می پردازیم، لابی است.

در دکوراسیون لاکچری منزل اولین فضایی که در طراحی داخلی منازل مسکونی به آن می پردازیم، لابی است. اگر شما در یک آپارتمان بزرگ زندگی می کنید، احتمالا طبقه همکف ساختمانی که در آن حضور دارید به لابی اختصاص دارد. لابی از جمله فضاهایی است که کاربری عمومی داشته و دقیقا در ورودی آپارتمان قرار می گیرد. در طراحی داخلی لابی جهت ایجاد فضای لوکس می توان از مصالحی مثل سنگ مرمر استفاده کرد.

به کار بردن سبک های کلاسیک در طراحی داخلی لابی می تواند فضای چشمگیر و زیبایی خلق کند. استفاده از ستون های مرمری با سرستون های تراشیده شده، طاق به جای در، کفپوش های براق، گچبری سقف، اجرای سقف کاذب و نورپردازی که می تواند به صورت مخفی انجام شود برای اجرای یک دکوراسیون کلاسیک به کار می آید.

فضای دور سقف کاذب را می توان با نور کاذب قاب کرد

شما می توانید برای روشن کردن فضای لابی از لامپ های هالوژن و لوسترهای بزرگ در کنار هم استفاده کنید. فضای دور سقف کاذب را می توان با نور کاذب قاب کرد. در صورت تمایل می توانید از نصب تابلو روی دیوارهای لابی استفاده کنید. برخی از لابی ها دارای آکواریوم و فضای سبز طراحی شده هستند. دربی که به لابی باز می شود را بهتر است از میان انواع چوبی انتخاب کرد. برای تفکیک فضای لابی بدون استفاده از دیوار و پارتیشن می توان از تغییر رنگ یا جنس کفپوش استفاده نمود.

اگر در لابی خود فضایی را به سالن کنفرانس اختصاص داده اید در انتخاب میز و صندلی ها دقت کنید.

اگر در لابی خود فضایی را به سالن کنفرانس اختصاص داده اید در انتخاب میز و صندلی ها دقت کنید. میزهای چوبی و سنگی برای این منظور پیشنهاد می شوند. در صورتی که مایل هستید، می توانید در قسمتی از فضا برای انتظار یا گفتگو محلی برای نشستن در نظر بگیرید. برای چیدمان این فضا از مبل های رسمی و شیک استفاده کنید.

اگر یک دکوراسیون لوکس می خواهید، فرش های ایرانی از بهترین انتخاب ها خواهند بود

حال به سراغ دکوراسیون داخل خانه می رویم. وقتی پای دکوراسیون ایرانی به میان می آید، همیشه اولین چیزی که به ذهن می رسد، فرشی است که در وسط فضا پهن شده است. فرش از گذشته تا کنون، جزء جدا نشدنی و ثابت دکوراسیون خانه های ایرانی بوده است. فرش ها به غیر از کاربردی که دارند، این روزها لازمه داشتن یک دکوراسیون ایرانی لوکس هستند.

فرش های گران قیمت و دستباف از جمله گزینه های اصلی دکوراسیون لاکچری به شمار می آیند. اگر یک دکوراسیون لوکس می خواهید، فرش های ایرانی از بهترین انتخاب ها خواهند بود. رنگ و طرح فرش را می توان با مبل ها، کوسن ها، پرده ها و کاغذ دیواری ست کرد. حتما به هارمونی رنگ های مجاور فرش با رنگ های به کار رفته در فرش توجه کنید. اگر از فرش های ابریشمی و مرغوب استفاده کنید، مسلما ظاهر لوکس تری به دکور منزل تان می دهید.

انتخاب مبل از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کرد.

انتخاب مبل از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کرد. به طور معمول در منازل ایرانی دو دست مبل وجود دارد. یک دست مبل راحتی که در فضای نشیمن جای دارد و بیش تر مورد استفاده ساکنین خانه قرار می گیرد و یک دست مبل استیل که در سالن پذیرایی یا بخش دیگری از سالن نشیمن جای دارد و مخصوص پذیرایی از مهمانان است.

در مواردی که پلان آزاد بوده و از دیوار و پارتیشن برای جداسازی آن بهره گرفته نشده است، نشیمن و پذیرایی یکپارچه هستند و برای تفکیک این دو بخش باید چیدمان این دو دست مبل به گونه ای صورت گیرد که فضا به دو قسمت مجزا تقسیم شده و این دو بخش به خوبی از یکدیگر متمایز شوند. در صورتی که امکان قرار دادن دو دست مبل مجزا در فضا نیست یا خودتان دوست ندارید از دو دست مبل استفاده کنید، بهتر است مبلمان راحتی خود را طوری انتخاب کنید که در هنگام میزبانی از مهمانان نیز برازنده و معقول باشند. شما می توانید برای داشتن یک نشیمن و پذیرایی لوکس از مبل های سلطنتی استفاده کنید.

لوسترها و چراغ های دیواری از دیگر لوازمی هستند که یک خانه لوکس باید داشته باشد. شاید این نکته تا به حال مد نظر شما نبوده باشد، اما تناسب لوستر با دیگر وسایل و مبلمان موجود در فضا بسیار مهم است؛ بنابراین زمانی که می خواهید لوستر مورد نظر خود را انتخاب کنید، یک تصویر کلی از رنگ و سبک به کار رفته در فضای منزل خود به خاطر داشته باشید و لوستر را در فضای مربوطه در نظر بگیرید. در انتخاب میز جلومبلی دقت کنید که سبک و رنگ میز باید با مبل هایی که انتخاب کرده اید، هماهنگ باشد.

کاغذ دیواری را از میان طرح های سلطنتی و کلاسیک انتخاب کنید و رنگ آن را با رنگ فرش و مبلمان ست کنید. استفاده از کاغذ دیواری های متالیک برای ایجاد ظاهری لاکچری مناسب تر است. اگر می خواهید به فضای منزل خود تجمل و شکوه ببخشید، استفاده از آینه و کنسول یکی از بهترین راه های ممکن است. آینه و کنسول را می توانید در راهرو یا کنار یکی از دیوارهای نشیمن قرار دهید. در صورتی که ظروف زینتی و لوازم دکوری زیادی دارید، استفاده از بوفه در نشیمن، پذیرایی یا فضای غذاخوری پیشنهاد می شود.

پرده یکی از مهم ترین مواردی است که در طراحی دکوراسیون نقش ایفا می کند.

برای آرایش فضای اتاق با سبک لاکچری بهتر است از تخت خواب های دارای تاج استفاده کنید. میز توالت های پایه بلند که اخیرا مد شده اند جزو گزینه های محبوب این روزها هستند. آینه را از میان انواع منحنی با قاب تزیین شده انتخاب کنید. سعی کنید یک آباژور با طرح و رنگ مشابه دکور اتاق تان پیدا کنید.

پرده جزو دیگر مواردی است که باید در دکوراسیون اتاق خود در نظر داشته باشید. از آن جا که حریم در خانه های ایرانی همچنان از اهمیت خاصی برخوردار است، پرده یکی از مهم ترین مواردی است که در طراحی دکوراسیون نقش ایفا می کند. پرده علاوه بر ایفای این نقش به خانه شکوه و زیبایی می دهد. برای این که اتاق تان سبک کلاسیک پیدا کند، می توانید از پرده های کتیبه دار یا دارای والان استفاده کنید.

سطح دیوارهای خالی می تواند فضای مناسبی برای نصب تابلو باشد.

تابلوها از لوازمی به شمار می روند که می توانند این رنگ و لعاب را به راحتی در فضای خانه ایجاد کنند

در زمینه دکوراسیون لاکچری منزل خانه های ایرانی همیشه رنگ و لعاب خاصی دارند. تابلوها از لوازمی به شمار می روند که می توانند این رنگ و لعاب را به راحتی در فضای خانه ایجاد کنند. یک سالن نشیمن و پذیرایی بدون تابلو انگار چیزی کم دارد. شما می توانید از تابلوهای بزرگ یا کوچک، بسته به سلیقه خود استفاده کنید. سطح دیوارهای خالی می تواند فضای مناسبی برای نصب تابلو باشد.همچنین می توانید به جای تابلو از نقاشی هایی که روی سطح دیوار انجام می شوند، استفاده کنید. این نقاشی ها به نسبت تابلوها امروزی تر هستند و اخیرا ترند شده اند.

0

پروژه های سقف کشسان

0

پروژه های نور پردازی

0

پروژه های بازسازی ساختمان

0

پروژه های هوشمند سازی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *