۱- محل طراحی ساختمان ویلایی

چه چیزی باعث می شود که یک طرح مدرن ویژه و منحصر به فرد باشد؟ یکی از معیارهای اصلی انتخاب، محل خانه است که اغلب نقش مهمی هم در طراحی خانه بازی می کند. به عنوان مثال، خانه های طراحی شده توسط شرکت SAOTA، تقریبا همیشه در جایی بر روی یک صخره ، بالای اقیانوس، یا روی یک ساحل سنگی ساخته میشوند، که این خصیصه برای ساکنان خانه فرصت لذت بردن از مناظر خیره کننده و یا صداهای آرامش بخش برخورد امواج اقیانوس به سنگ های زیر خانه را فراهم می آورد. طبیعت همیشه تاثیر بسیار زیادی بر طراحی خانه داشته و خواهد داشت.

۲- وسعت و اندازه ساختمان ویلایی

مردم عموماً فکر میکنند که یک خانه ی زیبا یا شگفت انگیز حتماً باید بسیار بزرگ و یا گران قیمت باشد. این تفکر از واقعیت فرسخ ها فاصله دارد. در لیست برترین ها چند خانه ی بسیار کوچک (البته در مقایسه با بقیه ی خانه ها) هم آورده شده است، به عنوان مثال، خانه مینیمالیستی دراین لینک و یا خانه خلاقانه در دراین لینک. ترکیب یک معمار خوب و خبره و یک مشتری با سلیقه وسبک شناس اکثراً به ایجاد طرح های مدرن زیبا می انجامد، و این امر زیاد به بزرگی و کوچکی خانه بستگی ندارد.

۳- سبک معماری و نمای ساختمان ویلایی

حالا که صحبت از سبک شد، معیار بعدی رتبه بندی هم مشخص شد؛ سبک معماری. این موضوع به شدت به شخصیت و سلیقه ی افراد مربوط است اما وقتی یک شخص یا طراح سبک منحصر به فردی دارد، این موضوع را دیگر همه می توانند تشخیص دهند. من فکر می کنم معماران و صاحبان خانه های انتخاب شده دارای سبک منحصر به فرد معماری هستند و این یکی از دلایلی است که من این خانه ها را در این لیست قرار داده ام.

سطح شگفت انگیزی طراحی خانه

وقتی که مجموع معیارهای بالا را در نظر بگیریم، نتیجه ی آن سطح شگفت انگیزی طرح خانه است. هنگامی که شما یک خانه مدرن و طراحی آن را مشاهده می کنید، در مجموع یا شگفت زده می شوید یا نمی شوید. در حقیقت این معیار سنجی اصلی انتخاب خانه های موجود در این لیست است. همه ی این خانه ها توجه من را جلب کردند و من را علاقه مند و شگفت زده کردند؛ و دقیقاً همین مساله بود که باعث شد من این لیست ۵۰ طرح برتر معماری مسکونی را تنظیم کنم. از ۵۰ نمای ساختمان ویلایی که جزء بهترین های دنیای معماری هستند دیدن فرمایید .

نگاهی به انواع مدل نمای ساختمان ویلایی

وقت آن است تا به معرفی ۵۰ مدل نمای ویلایی مدرن و شیک بپردازیم .

نمای ساختمان ویلایی

نمایی از یک ساختمان ویلایی با طراحی مدرن

نمای ویلای مسکونی

استفاده از شیب زمین در طراحی نمای ساختمان ویلایی به همراه بهره گیری از متریال چوب ترمود و سنگ را در کنار یک دیگر شاهد هستیم .

طراحی نمای ویلایی

طراحی نمای ساختمان ویلایی با متریال بتن

نمای ساختمان ویلایی

ساختمان ویلایی دوبلکس مدرن در دماوند تهران (جزئیات بیشتر)

نمای ساختمان ویلایی

طراحی ویلا به سبک مدرن

نمای ویلایی ساختمان

نمای ویلای یک طبقه مسکونی مدرن (جزئیات بیشتر)

نمای ساختمان ویلایی

طراحی ویلای با نمای مدرن و استفاده از المان های خلاق گرایانه

نمای ساختمان ویلایی

استفاده از متریال چوب در طراحی نما و ایجاد یک سبک فرمی شگفت انگیز