بازسازی ساختمان را می‌توان به عنوان عملی برای نگهداری و حفظ ساختمان‌های تاریخی و قدیمی و برگرداندن آنها به وضعیت سابق‌شان، بهبود شرایط ساختمان‌های نسبتا جدیدتر با تعمیر بخش‌هایی که در طول زمان آسیب دیده‌اند و یا حتی تغییرات اساسی به قصد اضافه کردن امکانات جدید و مدرن به یک خانه یا آپارتمان تعریف کرد. در هر کدام از این سطوح، باید قبل از هر چیز وضعیت فعلی ساختمان و هدف بازسازی مشخص شود تا بهترین رویکردها و روش‌ها برای انجام آن انتخاب شود. با گشت و گذار در شهرهای بزرگ دنیا می‌توانید داستان خارق‌العاده آن‌ها را در افق شهری و ساختمان‌هایشان ببینید. با نوسازی و بازسازی ساختمان های قدیمی، تاریخ، فرهنگ و میراث ما حفظ می‌شود و با بازسازی خانه ها و منازل مسکونی، محیطی ایده‌ال برای زندگی شهروندان به وجود می‌آید. به هر منظوری که باشد، این کار نیازمند برنامه‌ریزی‌های دقیق، مهارت، دانش کافی و توانایی بالا برای به ثمر رساندنش است. به همین دلیل شما برای پروژه مورد نظر خود باید به یک مجری مطمئن و خبره مراجعه کنید؛ ما در گروه ساختمانی آبان لوکس، با پشتوانه سال‌ها تجربه و مهارت کارکنان توانمند خود می‌توانیم پروژه شما را به بهترین شکل انجام دهیم.

بازسازی ساختمان چیست؟

همانطور که اشاره شد لغت بازسازی به فرایندی اشاره دارد که در آن سعی می‌شود تا چیزی به وضعیتی خوب بعد از تعمیر برگردد. در صنعت ساختمان، بازسازی و نوسازی به فرایند بهبود یا مدرن کردن یک ساختمان قدیمی، آسیب‌دیده یا غیر قابل استفاده اشاره دارد. این فرایند پایه‌ای‌تر و اساسی‌تر از فرایندی مانند بهسازی است، جایی که تمرکز بر بهبود از طریق تمیز کردن، رنگ‌آمیزی، تزئینات و دکوراسیون و اضافه کردن تجهیزات جدید است. غیر از صاحبان خانه‌ها و منازل، خیلی معمول است که سرمایه‌گذاران، یک ملک قدیمی و یا کهنه‌ساز را خریده و آن را بازسازی کنند تا به ارزش و قیمت آن افزوده شود. عموما کار بازسازی خانه در دو دسته ساختاری و تزئینی قرار می‌گیرد.

بازسازی ساختمان قبل و بعد

تغییرات ساختاری در بازسازی خانه می‌توانند شامل این‌ها باشند:

 • ساخت و بهبود فضای زیرزمین
 • طراحی مجدد پلان خانه
 • سیم‌کشی و لوله‌کشی مجدد
 • تغییر کاربری اتاق‌ها
 • بازسازی آشپزخانه

تغییرات تزئینی در بازسازی ساختمان می‌توانند شامل این‌ها باشند:

 • دکوراسیون داخلی
 • تعمیرات جزئی
 • کفپوش جدید
 • نورپردازی

انواع روش‌های بازسازی ساختمان

شاید دوست داشته باشید دستی به سر و روی ساختمان خود بکشید اما مطمئن نیستید در میان روش‌های مختلف بازسازی ساختمان کدام را انتخاب کنید. آیا باید نوسازی انجام دهید یا هدفی که در سر دارید با تغییر دکوراسیون داخلی محقق می‌شود؟ شما قبل از شروع هر کاری باید تفاوت میان روش‌های مختلف بازسازی خانه را بدانید؛ به این صورت است که می‌توانید آسان‌تر برای پروژه خود برنامه‌ریزی کنید و از افراد حرفه‌ای و ماهر در این زمینه کمک بگیرید. یکی از معمول‌ترین رویکردها در این زمینه، بازگرداندن ساختمان به وضعیت اصلی و اولیه خودش است. ساختمان‌ها و خانه‌های قدیمی و تاریخی، موردهای معمول برای انجام این نوع بازسازی یا نوسازی هستند، اما ساختمان‌های تازه‌ساز هم می‌توانند در این رده قرار بگیرند. در این روش معمولا تعمیرات بدون دست زدن به ساختار اصلی یک ساختمان انجام می‌شود: ترک‌های دیوارها بر طرف و کف بازسازی می‌شود، تزئینات قدیمی تعمیر می‌شوند و یا در صورت نیاز با نمونه‌های مشابه اصلی جایگزین می‌شوند. اگر پایه‌ها و اساس ساختمان مستحکم باشد و یا نیاز به تعمیرات حداقلی داشته باشد، هزینه بازسازی ساختمان در حداقل‌ترین حالت باقی می‌ماند. اگر هدفتان بازگرداندن یک ساختمان به شکل اصلی و سابق خودش است، این نوع رویکرد مناسب شما خواهد بود.

نوع دیگری از بازسازی خانه، شامل نوسازی یک ساختمان یا سازه به وسیله تعمیر ساختارهای موجود  و در مواردی اضافه کردن المان‌های جدید می‌شود. برای مثال شاید تصمیم داشته باشید که سرویس‌های بهداشتی یک ویلا را بازسازی کنید اما در عین حال تمایل دارید حال و هوایی مدرن هم به آن ببخشید؛ در این حالت غیر از بازسازی دیوارها و کف، فضای جدیدی برای قرار دادن یک وان یا یک اتاق دوش هم در نظر گرفته می‌شود. در روش دیگر، طرح و شکل فعلی خانه یا آپارتمان به طور کلی تغییر می‌کند. این تغییرات ساختاری می‌توانند شامل اضافه کردن به زیربنای ساختمان، اضافه کردن، برداشتن و یا کوچکتر کردن دیوارها، بالا بردن سقف خانه یا اضافه کردن سیستم‌های گرمایشی یا سرمایشی سرتاسری باشند. در حالت قبل شما شکل اتاق یا یک فضای مشخص در خانه را بازسازی می‌کنید بدون که آن را تغییر دهید، اما در این حالت شما کاربرد یک فضا را تغییر می‌دهید. به عنوان مثال ممکن است بخواهید از فضای اتاق نشیمن کاسته و یک اتاق خواب دیگر به آپارتمان خود اضافه کنید. هزینه بازسازی ساختمان در این روش بسیار بالا است و انجام آن نیازمند مصالح و اختصاص زمان زیادی است.

بازسازی ساختمان

حالا سوال اصلی این است که از این رویکردهای متفاوت کدام یک مناسب شرایط شما است؟ با پاسخ دادن به این سوالات شما می‌توانید مسیر بهتری را برای انجام پروژه بازسازی و نوسازی ساختمان خود انتخاب کنید:

 • چه بودجه‌ای دارید؟ در اینجا نیاز است برآورد هزینه بازسازی ساختمان را انجام دهید تا ببینید تا چه مقدار می‌توانید تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید. اگر بودجه محدودی دارید می‌بایست به جای اضافه کردن المان‌های جدید، به بازسازی ساختمان تنها با هدف برگرداندن عملکرد صحیح به یک فضا یا زیباسازی آن بسنده کنید.
 • چه مقدار تغییرات را برای پروژه خود انتظار دارید؟ در ساده‌ترین حالت شما ظاهر و عملکرد فضاهای خانه خود را بهبود می‌بخشید، با این حال گاهی در یک پروژه بازسازی خانه شما فرصت این را دارید تا ظاهر مدرن‌تری به ساختمان خود بدهید و برخی از المان‌ها را به‌روز کنید تا فضاها کاربردی‌تر شوند.
 • آیا از طراحی فعلی فضای خانه و منزلتان راضی هستید؟ شما می‌توانید با ایجاد تغییراتی مانند رنگ‌آمیزی، حال و هوای یک محوطه را عوض کنید اما اگر چیدمان و طراحی یک اتاق را دوست ندارید و می‌خواهید برای مثال برخی از دیوارها را بردارید یا سرویس بهداشتی را به نقطه‌ای دیگر از اتاق منتقل کنید، آن وقت است که باید هزینه بالاتری را برای این کار کنار بگذارید.

بخش‌های مختلف یک پروژه بازسازی ساختمان

بازسازی خانه روشی محبوب و برای کسانی است که دوست دارند در محیط ایده‌ال‌شان زندگی کنند. شانس پیدا کردن خانه‌ای که از تمامی جوانب، خانه رویایی شما باشد کم است. این روزها صاحبان ملک، بیشتر و بیشتر از هر وقتی دیگر تمایل به ماندن در خانه خودشان دارند، تا این که در جستجویی مداوم و شاید تمام‌نشدنی برای یافتن منزلگاه مورد علاقه‌شان باشند. هزینه بازسازی ساختمان در بسیاری از موارد می‌تواند خیلی به‌صرفه‌تر از جابه‌جایی و رفتن به یک مکان جدید باشد. در ضمن به جای کنار آمدن با امکانات و شرایط یک محیط جدید، شما می‌توانید بهترین‌ها را برای خانه خودتان تصور کرده و با سپردن کارها به یک مجموعه حرفه‌ای خانه رویایی خود را خیلی راحت به دست آورید. شرکت ساختمانی آبان لوکس آماده است برای هر نوع پروژه بازسازی ساختمان بهترین‌ها را برای شما به ارمغان بیاورد.

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه یک از پر جزئیات‌ترین فضاهای خانه است؛ به خصوص در یک خانه خالی، امکانات و ظاهر آشپزخانه بیشتر از هر چیزی به چشم می‌آیند. به همین خاطر است که در میان بخش‌های مختلف بازسازی ساختمان، بازسازی آشپزخانه یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین کارها است. این کار همچنین یکی از بهترین راه‌ها برای افزودن به ارزش یک خانه است، اگر تمایل دارید بعد از کار نوسازی آن را بفروشید. تغییرات در آشپزخانه می‌تواند با هدف‌های گوناگونی از جمله افزایش فضای قابل استفاده، به روز کردن کابینت‌ها و وسایل الکتریکی و استفاده از شیرآلات و لوله‌کشی‌های جدید انجام شود.

بازسازی اتاق خواب

اضافه کردن یک اتاق یک گزینه محبوب برای بازسازی خانه است. بسیاری از خانواده‌ها دوست دارند اتاق‌های جداگانه برای بچه‌ها داشته باشند؛ گاهی می‌توانید با تغییر دادن مکان دیوارها این فضای اضافه را به دست آورید. مقدار تغییرات و هزینه‌ها قابل توجه خواهند بود، چرا که عملا ساختار کلی خانه شما در این نوع بازسازی ساختمان تغییر خواهد کرد.

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام به شما این فرصت را می‌دهد تا به حس لوکس و مدرن بودن فضای خانه خود بیافزایید. این بخش از بازسازی می‌تواند استفاده از شیرآلات مدرن تا تغییر کلی لوله‌کشی یا اضافه کردن یک وان و اتاق دوش را شامل شود. در ضمن در بیشتر خانه‌ها تعداد سرویس‌های بهداشتی از حالت ایده‌ال کمتر است؛ در فرایند بازسازی ساختمان شما این فرصت را دارید که یک سرویس بهداشتی به خانه خود اضافه کنید. البته با توجه به نیاز به سیستم جدید فاضلاب و لوله‌کشی، تغییرات خیلی اساسی خواهند بود.

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

بازسازی اتاق نشیمن

در سوی دیگر اتاق‌های نشیمن و پذیرایی بزرگ به چشم بسیاری از افراد جذاب هستند؛ شما می‌توانید در فرایند بازسازی ساختمان با تغییر دادن دیوارها، یک اتاق را به فضای اتاق پذیرایی خود اضافه کنید. شما همچنین این فرصت را دارید تا با اضافه کردن یا بزرگ کردن پنجره‌ها، نور بیشتری را به داخل خانه هدایت کنید. برخی دیگر از رویکردهای جالب توجه در بازسازی اتاق نشیمن می‌توانند شامل ایجاد دیوار دکوراتیو پشت تلویزیون، نورپردازی‌های خاص یا اضافه کردن سیستم‌های سرگرمی باشند.

بخشهای مختلف بازسازی ساختمان کارهای پیشنهادی برای پروژه
بازسازی اتاق خواب نورپردازی

اضافه کردن کمد بزرگ رختکن

اضافه کردن سرویس بهداشتی

تغییر مکان دیوارها (تغییر ابعاد اتاق)

بازسازی اتاق نشیمن دیوار دکوراتیو پشت تلویزیون

نورپردازی مخفی

ایجاد آسمان مجازی

بازسازی آشپزخانه کابینت جدید

شیرآلات مدرن

نورپردازی

ایجاد فضای بیشتر

بازسازی سرویس بهداشتی اضافه کردن وان

اضافه کردن اتاق دوش

شیرالات مدرن

توصیه‌هایی برای برنامه‌ریزی یک پروژه بازسازی ساختمان موفق

وقتی نوبت به یک پروژه بازسازی خانه می‌رسد، وسوسه‌ای قوی برای سریع دست به کار شدن و شروع کار وجود دارد. هر چه زودتر شروع کنید، زودتر تمام می‌کنید، این طور نیست؟ متاسفانه این اتفاق نمی‌افتد، اگر برنامه‌ریزی‌های لازم را از قبل انجام ندهید. عدم برنامه‌ریزی مناسب تنها می‌تواند این فرآیند را زمان‌برتر و پر هزینه‌تر کند؛ در نتیجه شما قبل از شروع هر کاری اول از همه باید یک طراح حرفه‌ای را برای این کار انتخاب کنید. شما به یک معمار یا طراح داخلی حرفه‌ای و باتجربه (و در مواردی هر دوی آن‌ها) نیاز دارید تا یک طرح منسجم و پر جزئیات از کاری که قرار است در طول فرایند بازسازی ساختمان صورت بگیرد تهیه کند. گروه ساختمانی آبان لوکس آماده است شما را راهنمایی کند تا بتوانید علاوه بر گرفتن بهترین تصمیم‌ها، پروژه بازسازی ساختمان را در سریع‌ترین زمان و به بهترین شکل انجام دهید.

یکی دیگر از قدم‌های مهم قبل از شروع پروژه، اختصاص یک بودجه واقع‌گرایانه برای آن است. پیدا کردن یک تعادل بین طرح‌های رویایی‌تان و همچنین مقدار پولی که می‌توانید برای این کار کنار بگذارید، همیشه کار ساده‌ای نخواهد بود. به همین دلیل شما باید یک ذهنیت واقعی از هزینه‌ها شامل هزینه‌های مواد اولیه و هم هزینه کار داشته باشید تا بتوانید سطوح انتظارات خود را با توجه به آنها درجه‌بندی کنید. برآورد هزینه بازسازی ساختمان در همان ابتدا می‌تواند به شما کمک کند تصویری روشن از ابعاد مختلف پروژه به دست آورده و بودجه خود را به درستی در بخش‌های مختلف خرج کنید. وقتی یک بودجه واقع‌گرایانه برای پروژه بازسازی خانه مشخص شد، شما باید مشخص کنید چه کارهایی در چه زمان‌هایی انجام شوند. شاید نیاز باشد سوال‌های سخت هم از خودتان بپرسید، در مورد چیزهایی که واقعا به آنها نیاز دارید در مقابل آنهایی که دوست دارید داشته باشید. برای مثال با توجه به بودجه‌تان برای بازسازی ویلا، آیا تغییرات اساسی در آشپزخانه مهم‌تر است یا اضافه کردن یک آلاچیق به حیاط؟

شما همچنین باید در مورد کارهای لازم برای انجام این پروژه اولویت‌بندی داشته باشید. در مورد چیزهایی فکر کنید که بیشترین استفاده را از آنها می‌کنید. این‌ها بخش‌هایی هستند که ارزش پرداخت هزینه‌های بالاتر برای به دست آوردن کیفیت عالی را دارند. برای مثال در یک پروژه نوسازی استفاده از شیرآلات با کیفیت می‌توانند شما را تا سال‌ها از دردسرهای لوله‌کشی رها کند. اگر بودجه محدودی برای بازسازی ساختمان خود دارید، تزئینات لوکس را در پایین‌ترین اولویت قرار دهید، چرا که این کارها را می‌توانید در فرصت‌های دیگر به آسانی انجام دهید. از کاشی‌های روی دیوار آشپزخانه تا رنگ اتاق‌ها و یا فضای مخصوص برای قرار دادن وسایل الکتریکی در آشپزخانه، یک تصویر واضح و روشن در ذهن داشته باشید. در طول فرایند بازسازی خانه شما باید تصمیم‌های زیادی بگیرید؛ هر چه قدر تصمیم‌های بیشتری را قبل از شروع کار بگیرید در طول مسیر روان‌تر پیش خواهید رفت.

بازسازی ساختمان

وضعیت فعلی یک ساختمان می‌تواند به صورت بنیادی هزینه بازسازی ساختمان را تغییر دهد، چرا که گاهی کار ساده‌ای مانند اضافه کردن یک پریز بر روی دیوار می‌تواند به سیم‌کشی مجدد تمام خانه تبدیل شود. برای مثال اگر گه‌گاه برایتان اتفاق افتاده که با روشن کردن سشوار در زمان کار ماشین لباسشویی فیوز پریده است؛ این نشانه‌ای است که به شما می‌گوید در زمان پروژه نوسازی، باید سیستم برقی خانه خود را به روزرسانی کنید. یک توصیه مهم دیگر این است که برای بازسازی خانه خود در مورد کارهایی که خودتان به شخصه می‌توانید انجام دهید خوب فکر کنید. شاید رنگ کردن دیوارهای یک سرویس بهداشتی کوچک کار ساده‌ای برای انجام دادن به نظر بیاید، با این وجود رنگ کردن حدود 400 متر مربع از دیوارهای تمام خانه کاری نیست که به سادگی و بدون کمک قابل انجام باشد. شاید به نظر بیاید در جاهایی اگر خودتان کارها را انجام دهید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده‌اید، اما توجه داشته باشید که اگر این کارها به درستی انجام نشوند انجام دوباره‌شان هزینه بیشتری خواهد داشت، در نتیجه همیشه کار نوسازی یا بازسازی را به دست حرفه‌ای‌ها بسپارید.

بازسازی ساختمان برای فروش بهتر

بازسازی ساختمان و نوسازی آن به هیچ عنوان یک هزینه اضافی برای منزلتان نیست؛ در واقع بعد از پایان فرایند نوسازی، ساختمان و خانه شما ارزش بسیار بیشتری پیدا می‌کند، زمانی که بخواهید آن را برای فروش بگذارید. حتی اگر در همین لحظه قصد فروش خانه خود را نداشته باشید، انجام این کار به شما کمک می‌کند در محیط‌های ایده‌ال‌تر و راحت‌تری زندگی کنید. احتمالا زیاد شنیده‌اید که خرید ملک سرمایه‌گذاری است؛ با انجام بازسازی خانه شما عملا این فرصت بی‌نظیر را خواهید داشت که سرمایه‌‌گذاری خود را بهبود ببخشید و به ارزش آن بیافزایید. یک خانه بازسازی شده بدون اثر دوده بر روی دیوار، کابینت‌های شکسته یا دیوارهای نم‌کشیده مطمئنا ارزش و قیمت بالاتری دارد. یک مسیر استراتژیک برای اضافه کردن ارزش به خانه و منزل‌تان از طریق بازسازی ساختمان وجود دارد، با این حال شما باید تفاوت‌های روش‌های مختلف این کار را بدانید تا بتوانید بیشترین سود را به دست آورید.

صاحبان ملک و سرمایه‌گذاران رویکردهای متفاوتی در زمینه بازسازی ساختمان دارند. به‌روزرسانی و ایجاد تغییرات در یک خانه و فروش آن معمولا یک استراتژی مناسب برای کسب سود است، به خصوص اگر این کار درست انجام شود. در این موارد، رویکرد بازسازی خانه به دقت برنامه‌ریزی می‌شود و تمرکز اصلی بر جوانبی خواهد بود که بیشترین ارزش را به یک خانه یا آپارتمان اضافه می‌کنند. یک بخش مهم در این فرایند توجه به دیگر خانه‌ها در آن منطقه یا محله است. با بررسی وضعیت این خانه‌ها شما می‌توانید تغییرات مورد نظر را در سطح آنها انجام داده و از بهبود بیش از حد خودداری کنید. داشتن امکانات خیلی خاص بعید است منجر به فروخته شدن خانه با تفاوت قیمت قابل توجه نسبت به دیگر ملک‌ها شود. در سوی دیگر، صاحبان خانه رویکرد کمتر استراتژیک به این کار دارند، در نتیجه ممکن است هزینه‌ای را صرف کنند که لزوما در زمان فروش به آنها بر نخواهد گشت.

برای این که با 4 رویکرد مختلف در بازسازی ساختمان آشنا شوید با ما همراه باشید:

 • پایه‌ای
 • نمای بیرونی
 • اضافه کردن ارزش
 • علاقه‌مندی‌های شخصی

یکی از معمول‌ترین انواع بازسازی ساختمان، توجه به المان‌های اساسی است. موارد پایه‌ای در یک خانه حداقل چیزهایی هستند که خریداران از یک واحد مسکونی انتظار دارند: سقفی که چکه نکند، شیرآلات و سیستم لوله‌کشی که به خوبی کار کند، یک زیرزمین خشک و بدون رطوبت، یک سیستم گرمایشی و سرمایشی قابل اطمینان، کف‌پوش مستحکم و خوب، دیوارهای تمیز و این چنین معیارهای اولیه از یک سازه مناسب. در املاک سطح بالا این معیارهای پایه‌ای شامل تعداد مشخصی از اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی، وجود پارکینگ و دیگر امکانات معمول در خانه‌های آن محله می‌شوند. در این رویکرد بازسازی خانه، حتی نیازی نیست که تمام این‌ها را به‌روز کنید؛ شما می‌توانید بر تغییرات کوچک و کم‌خرج و سرویس‌های معمول تمرکز کنید تا همه چیز را در یک وضعیت کاری خوب نگه دارید.

گاهی اوقات اضافه کردن برخی المان‌ها به یک خانه به طور مستقیم به ارزش آن اضافه نمی‌کنند؛ صرفا باعث می‌شوند ملک شما در یک سطح استاندارد نسبت به دیگر خانه‌های یک محله قرار گیرد و شما بتوانید قیمت مشابه را از خریداران طلب کنید. در سوی دیگر، در حالی که شما تمایل دارید خانه یا آپارتمان‌تان در برابر رقیب‌ها به چشم بیاید، باید دقت کنید در بازسازی ساختمان به‌روزرسانی‌های بی‌توجیه را انجام ندهید. کاری نکنید که ساختمان شما با فاصله بسیاری زیادی از دیگر ساختمان‌های محله قرار بگیرد؛ به این صورت شما تنها یک هزینه اضافه می‌کنید در حالی که آن منطقه ظرفیت چنین قیمتی را ندارد. قبل از بالا بردن بی‌دلیل هزینه بازسازی ساختمان خود، حتما شرایط املاک دیگر در منطقه را در نظر بگیرید و ببینید خانه‌هایی با قیمت‌های مشابه در چه سطحی قرار دارند و تغییرات و ارتقا احتمالی امکانات ملک خود را بر اساس نیازهای بازار هدفتان انجام دهید.

در نوع دیگری از بازسازی ساختمان، توجه اصلی بر نمای بیرونی و ظاهر ساختمان معطوف می‌شود. در این روش کارهایی انجام می‌شود که ظاهر ساختمان خوشایند و دلچسب به نظر بیاید، وقتی مشتری احتمالی برای اولین بار آن را می‌بیند. در این روش شاید مقدار قابل توجهی به ارزش ساختمان اضافه نشود اما انجام این تغییرات کمک می‌کند خانه یا آپارتمان شما بهتر و سریع‌تر فروش برود. تغییرات ظاهری می‌تواند شامل مرتب کردن باغچه و حیاط ساختمان یا ویلا، نقاشی داخلی و بیرونی و شاید اضافه کردن چند المان تزئینی باشد. شما همچنین می‌توانید با اضافه کردن چراغ‌های ال‌ای‌دی به ساختمان ظاهری مدرن به آن بدهید.

یک نوع دیگر از روش‌های فوق‌العاده محبوب در میان روش‌های بازسازی خانه، اضافه کردن ارزش به آن است. بازسازی آشپزخانه (شامل کابینت‌ها با طراحی مدرن و شیرآلات جدید) به اضافه پنجره‌های دو جداره، دو تا از معمول‌ترین کارها در این نوع بازسازی به شمار می‌روند. هزینه‌ای که برای بهبود این دو بخش صرف می‌شود، به ارزش یک واحد مسکونی اضافه کرده و فروش آن را ساده‌تر و پر سودتر می‌کند. در رده‌های بعدی بازسازی سرویس‌های بهداشتی، نورپردازی جدید با چراغ‌های ال‌ای‌دی و بهبود در بهره‌وری انرژی ساختمان قرار دارند. بخش آخر مربوط به پروژه‌هایی از علاقه‌مندی‌های شخصی می‌شوند؛ گزینه‌های جذابی که شما برای خانه خود می‌خواهید اما دیگران شاید آن را نپسندند و حاضر نباشند برایشان پولی اضافه پرداخت کنند. به همین خاطر می‌بایست در زمان بازسازی ساختمان خود این نوع تغییرات را از کارهای اساسی متمایز کنید. برای مثال وقتی تمام ویلاهای محل جای پارک برای دو اتومبیل دارند، شما بهتر است در مورد ایجاد یک باغچه یا استخر روباز بیشتر فکر کنید.