فهرست

بازسازی ساختمان دانشگاه و مدارس با گذشت زمان و فرسودگی این ساختمانها امری مهم و ضروری است. دانشگاه و مدارس محلی هستند که روزانه تعداد زیادی از دانشجویان و اساتید و یا دانش آموزان و معلمها در آن رفت و آمد میکنند و زمان زیادی از روز خود را در آن میگذرانند و هرچه محیط تمیزتر و زیباتری را در اطراف خود مشاهده نمایند میل آنها به بودن در چنین محیطی بیشتر شده و علاقه بیشتری برای تحصیل و علم آموزی پیدا میکنند.

بازسازی ساختمان دانشگاه و مدارس از دو دیدگاه اهمیت داشته و امری مهم محسوب می شود. یکی به دلیل بحث زیبا شناختی و اینکه هر فردی دوست دارد محیط اطراف او زیبا و دوست داشتنی باشد و زمان خود را در محیطی آرام و دلنشین سپری نماید و دیگری از بابت امنیت، چون روزانه افراد زیادی در دانشگاه رفت و آمد می کنند و زمان زیادی از افراد در این مکان سپری می شود حفظ جان و امنیت این افراد باید مد نظر گرفته شود و تمام تلاش تفراد برای پیشگیری از بروز حوادث غیر مترقبه و ناگهانی باید انجام شود تا خدای نکرده اتفاق ناگواری برای افراد موجود در ساختمان دانشگاه اتفاق نیفتد.

از دیدگاه زیبایی شناختی این نکات قابل ذکر هستند که تعداد زیادی از افرادی که به دانشگاه رفت و آمددارند اگر در فضای شیک تر و به روز تری زمانشان را صرف کنند مسلما انرژی بهتری را برای یادگیری ، یاد دادن و یا انجام امور روزمره آموزشی خواهندداشت ، در صورتیکه اگر غیر از این باشد و امر مهم آموزش در یک فضای قدیمی و کسل کننده انجام شود باعث می شود که دانشجویان رمق و انرژی لازم را برا فرا گرفتن دروس و کارها و آزمایشاتی که باید انجام دهند را نداشته باشند . و همچنین از طرفی دیگر ممکن است حضور در یک محیط قدیمی و کهنه انگیزه لازم را به اساتید ندهد برای اینکه بخواهند با انرژی ازتمام فکر و ذهن خود بهره بگیرند البته این نکته را نیز باید ذکر کرد که تمامی اینها به صورت غیر ارادی اتفاق می افتد و یک محیط کهنه و فرسوده به طور غیر ارادی روحیه انسان و افراد حاضر در آن محل را خسته و کسل میکند. پس بازسازی ساختمان اداری از مهمترین نکاتی است که در مرمت فضاهای آموزشی بخصوص دانشگاهها باید در نظر گرفت.

از طرف دیگر دیدگاه امنیت  را بررسی میکنیم. فضاهای آموزشی مانند دانشگاه فضایی است که افراد بسیار زیادی در حال رفت و آمد هستند و بسیاری از افراد در زمان های خاصی که کلاس ها یا سمینارها تشکیل میشوند در یک جا جمع شده اند . شما در نظر بگیرید که به وقوع پیستن یک زمین لرزه معمولی چقدر میتواند به یک همچین محلی خسارات جانی وارد کند اگر و فقط اگر ساختمان قدیمی باشد و استحکام لازم را برای حفظ جان افرادی که انجا هستند را نداشته باشد !!! پس این بعد یکی از خطرناکترین بعدهای محافظت و مراقبت از ساختمان قدیمی دانشگاه است که میتوان این خطرات را بازسازی ساختمان دانشگاه به حداقل رسانید . 

گروه مهندسی آپاروف با سالها تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی و نوسازی ساختمان و با بهره گیری از برترین متخصصین در کادر اجرایی خود آمادگی اجرای هرگونه پروژه نوسازی و بازسازی شما عزیزان را در سراسر کشور داراست. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.

0

پروژه های سقف کشسان

0

پروژه های نور پردازی

0

پروژه های بازسازی ساختمان

0

پروژه های هوشمند سازی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *