یکی از عوامل موثر بر جذب مخاطب از منظر جلوه بصری مبحث هنر دکوراسیون داخلی می باشد.همانطور که می دانید در دنیای پر زرق و برق و تجملاتی امروز انسان ها به محیط پیرامون خود بسیار اهمیت می دهند. به همین خاطر است که دوست داریم  محل زندگی و شغل خود را به بهترین شکل چیدمان کنیم و از آن لذت ببریم که در عین سادگی و زیبایی حس خوشایندی را برای ما و اهالی خانه پدید آورد.

یکی از مسائل پر اهمیت در تبلیغات؛ چیدمان و دکوراسیون داخلی می باشد که در مراکز خرید و فروشگاهی و خدماتی تاثیر بسزایی در جذب مشتری و فروش دارد. در واقع همه ما انسان ها جذب زیبایی های اطرافمان می شویم. شاید برای شما هم پیش آمده که وقتی از کنار مغازه های یک خیابان رد می شوید دلتان بخواهد وارد فروشگاهی شوید که شکیل تر و زیباتر است. یکی از عواملی که باعث زیباتر شدن محل کار شما می شود دکوراسیون داخلی مغازه است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

دکوراسیون داخلی مغازه

دکوراسیون داخلی به معنای طراحی و هماهنگی اجزا و عناصر به جهت زیباتر جلوه دادن هنرمندانه رنگ ها و وسایل یک مکان می باشد.

وقتی ما به نوع چیدمان وسایل خانه؛ مغازه یا محل کار خود فکر می کنیم و به آن می پردازیم در حقیقت نقش یک دکوراتیو را بازی می کنیم.البته  دکوراتیو ها و هنر دکوراسیون داخلی مانند دیگر هنرها سبک و اصول خاص خود را دارد که بسته به نیاز روز جامعه و صنعت مد دستخوش تغییرات می شود که بایستی به آن توجه ویژه ای شود.

اگر دکوراسیون داخلی محل کار خود را بسته به نوع حرفه خود و متراژ مغازه خود طراحی کنید یا به دست متخصصان این امر بسپارید شاهد رونق کسب و کار  خود خواهید بود که به میزان قابل توجهی بر فروش شما تاثیر می گذارد.

علاوه بر رعایت تمامی اصول طراحی داخلی دکوراسیون مغازه و زیبایی و جذابیت های بصری آن  بایستی به راحتی مشتری نیز توجه شود که پس از اتمام طراحی نرم افزاری ان در زمان اجرا کار؛  فضای مناسبی را برای مشتری ایجاد کنید . علاوه بر راحتی مشتری و در نظر گرفتن فضایی برای وی یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی نورپردازی می باشد که می تواند حس آرامش و بهتر دیده شده اجناس شما را برای مشتری به وجود آورد. در ادامه برای نمونه به دکوراسیون داخلی پوشاک و مغزه کیف و کفش پرداخته ایم

دکوراسیون داخلی مغازه البسه و پوشاک:

این حرفه به شدت به یک طراحی و دکوراسیون داخلی خاص و منحصر به فردی را می طلبد به این خاطر که به طور مستقیم با صنعت مد سر و کار دارد و دکوراسیون داخلی مغازه تاثیر بسزایی در انتخاب مشتریان و رضایت آن ها دارد.

دکوراسیون داخلی مغازه به دو بخش تقسیم می شود؛ 1.دکوراسیون داخل مغازه 2 دکوراسیون ویترین مغازه که به هر دو آن ها باید نگاه ویژه ای داشت تا نتیجه دلخواه را به دست آورد.

دکوراسیون داخلی پوشاک زنانه: دکوراسیون پوشاک زنانه به دلیل وسعت و طیف بسیار گسترده بایستی دارای فضایی کافی برای بهتر دیده شدن اجناس داشته باشد و مشتری بتواند به راحتی اجناس را مشاهده و انتخاب کند و نگرانی از بابت افتادن و آسیب رساندن به اجناس نداشته باشد.

دکوراسیون داخلی پوشاک مردانه: وقتی وارد  بوتیک های مردانه می شویم میبینیم که اغلب فروشگاه های مردانه علاوه بر پوشاک؛ بیشتر ملزومات مورد نیاز آقایان را می فروشند. به همین دلیل در طراحی دکوراسیون داخلی پوشاک آقایان بایستی به فضای مورد نیاز مشتری توجه شود که از هر لحاظ ایده آل و مناسب باشد

دکوراسیون داخلی فروشگاه کیف و کفش: مغازه های کیف و کفش به دلیل برخورداری از سایز کوچکشان برای دیده شدن مدل اجناس بایستی دارای قفسه بندی طبقاتی باشند که جنس قفسه ها معمولا از جنس ام دی اف است.

دکوراسیون ویترین مغازه:

اولین قدم برای جذب مشتری طراحی مناسب یرای ویترین مغازه است که باعث می شود مشتری با یک نگاه گذری با توجه به نیاز و سلیقه خود جذب فروشگاه و اجناس شما گردد. پس برای بالا بردن فروش خود  با توجه به نوع اجناس و فضایی که در اختیار دارید می توانید با یک طراحی منحصر به فرد بیشترین میزان تاثیر گذاری بر جذب مشتری را داشته باشید.

0

پروژه های سقف کشسان

0

پروژه های نور پردازی

0

پروژه های بازسازی ساختمان

0

پروژه های هوشمند سازی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *