دکوراسیون ویترین مغازه ؛ با این 15 ایده مشتری های خود را شگفت زده خواهید کرد!

طراحی و جذابیت دکوراسیون ویترین مغازه شما ارتباط مستقیمی با میزان فروشتان دارد. چرا؟ زیرا ویترین، نخستین بخش مغازه است که خریداران می بینند. در واقع، ویترین نقش یک نماینده را دارد و ویترینی خوب است که بتواند در همان نگاه اول، ارتباطی قوی میان فروشگاه شما و مشتری هایتان برقرار کند. همان طور که یک طرح جذاب قادر است مشتری های بیش تری را به سمت مغازه شما بکشاند، یک طرح ضعیف ممکن است مشتری های فعلیتان را هم از خرید منصرف کند. با بهتر دیده شدن فروشگاهتان، این خود شما هستید که نتیجه مناسب می گیرید. ایده های بسیار زیادی برای طراحی ویترین فروشگاه های مختلف وجود دارند که ما 15 مورد از جذاب ترین مواردشان را در این مطلب با شما در میان خواهیم گذاشت، پس با پویانو همراه باشید.

نمایش المان ها در اندازه بزرگ

نمایش المان ها در اندازه بزرگ

بسته به این که فروشگاه شما چه جور اجناسی ارائه می کند، گزینه های متعددی وجود دارند که به تم آن مربوط هستند. به عنوان مثال، اگر فروشگاه کت و شلوار دارید، می توانید لوازمی که در پروسه دوخت کت و شلوار مورد استفاده قرار می گیرند، مثل متر یا قرقره را در مقیاس بزرگ به نمایش بگذارید. با اجرای چنین ویترینی مردم از دور هم می توانند نوع اجناس فروشگاه شما را تشخیص دهند.

اجرای تم فصل های سال

اجرای تم فصل های سال

یکی از ایده های جالب و متفاوتی که می توان برای جلوه دادن به ویترین مغازه به کار برد، اجرای تم فصل های سال است. برای اجرای این ایده، شما باید در ابتدای هر فصل، دکوراسیون ویترین فروشگاهتان را تغییر دهید. طبیعتا چنین کاری هزینه بر است و هر کسی از عهده آن بر نمی آید، اما اگر وضع مالی شما مطلوب است، پیشنهاد می کنیم حتما از این ایده استفاده کنید.

تبریک مناسبت های مهم

تبریک مناسبت های مهم

شما می توانید مناسبت های مهم را به خاطر سپرده و برای تبریک آن ها به مشتری های خود یا کسانی که هنوز مشتریتان نیستند (اما به زودی خواهند شد!)، دکوراسیون مغازه تان را تغییر دهید. به عنوان مثال، کریسمس از جمله مناسبت های بزرگی است که تقریبا دکوراسیون همه فروشگاه های لوکس دنیا را تحت تاثیر حال و هوای خود قرار می دهد. درباره یلدا، نوروز و دیگر مناسبت ها نیز می توان همین کار را کرد.

استفاده از عناصر کلاسیک

استفاده از عناصر کلاسیک

برخی از فروشگاه ها ذاتا اجناس و به تبع آن تم کلاسیک دارند. به عنوان مثال، یک فروشگاه لباس شب ممکن است چنین تمی داشته باشد. البته کلاسیک در نظر گرفتن دکور ویترین به سلیقه خود شما و برندتان نیز بستگی دارد. مثلا برای طراحی ویترین یک برند اسپرت، عناصر کلاسیک اصلا جالب به نظر نمی رسند. به هر حال، اگر سبک کلاسیک به حال و هوای ویترین فروشگاه شما می خورد، می توانید از پردهف گچبری و تزیینات این سبک استفاده کنید.

نصب تابلوهای راهنما

نصب تابلوهای راهنما

بسیاری از ایده های بکر و جذابی که همه را شگفت زده می کنند، از جایی می آیند که حتی فکرش را هم نمی کنید! برای مثال، تابلوهای راهنما چه ارتباطی با کاربری یک بوتیک دارند؟ هیچ، اما این اصلا اهمیتی ندارد، چون تابلوهای راهنما می توانند ویترینی به بوتیک شما بدهند که مشتری هایتان را حسابی به خود جلب کند. مهم هم نیست روی تابلوها چه نوشته اید. تصمیم آن قسمتش با شماست!

ترکیب سکو و شلف

ترکیب سکو و شلف

هر چه قدر طراحی ویترین مغازه خود را از فرم روتین خارج کرده و به آن حالت جدیدتر و متفاوت تری بدهید، در امر جذب مشتری موفق تر خواهید بود. برای این که ویترین فروشگاهتان تکراری و خسته کننده به نظر نرسد، به جای این که از میان سکو و شلف، فقط یک گزینه را جهت نمایش اجناس انتخاب کنید، هر دو را در کنار هم به کار ببرید.

تعریف یک عنصر شاخص

تعریف یک عنصر شاخص

برای فروشگاه یا برند خود یک عنصر شاخص تعریف کنید. قرار نیست حتما یک المان جدید که کسی تا به حال ندیده درست کنید (هر چند این گونه هم جالب است)؛ فقط کافی است یک شیء یا عنصر دکوری را به عنوان نماد فروشگاهتان تعیین کنید. انتخاب این شیء یا عنصر به نام و نوع فروشگاه شما نیز بستگی دارد. مثلا اگر اسم فروشگاهتان چتر است، می توانید از چتر استفاده کنید.

آویزان کردن نمونه اجناس

آویزان کردن نمونه اجناس

هیچ کس قانونی درباره لزوم قرار گرفتن اجناس ویترین روی کف یا سکو وضع نکرده، پس خلاق باشید و کلیشه ها را کنار بگذارید! شما می توانید برای به نمایش در آوردن اجناس داخل فروشگاه درون ویترین به جای پیروی از روتین سکو و این گونه موارد، یک ایده جدید پیاده کنید. مثلا می توانید اجناستان را با طناب از سقف ویترین آویزان کنید.

رنگ آمیزی جذاب پس زمینه

رنگ آمیزی جذاب پس زمینه

پس زمینه یا بک گراند ویترین شما چیزی است که روی چگونگی دیده شدن اجناسی که داخل آن قرار می دهید، تاثیر قابل توجهی دارد. اگر رنگ پس زمینه را درست انتخاب کنید، شانس دیده شدن اجناس فروشگاهتان بالاتر خواهد رفت. به عنوان مثال، یک پس زمینه قرمز می تواند نگاه هر کسی را به سمت ویترین و اجناس آن بکشاند.

توجه به روحیه مخاطبین

توجه به روحیه مخاطبین

یکی از نکاتی که در طراحی ویترین مغازه خیلی اهمیت دارد، در نظر گرفتن روحیه مخاطبین آن است. به زبان ساده، ویترینی که شما برای یک بوتیک لباس مردانه طراحی می کنید با ویترین یک بوتیک دخترانه که پر از لباس های صورتی و دارای ظاهری لطیف است، زمین تا آسمان فرق دارد. بنابراین، شما باید مخاطبین فروشگاه خود را در نظر گرفته و با توجه به روحیه آن ها دکور ویترین را طراحی کنید.

اطلاع رسانی حراج های فصلی

اطلاع رسانی حراج های فصلی

شما برای این که حراج های آخر فصل فروشگاه خود را به مردم خبر دهید، چه ترفندی دارید؟ مسلما راه های زیادی برای انجام این کار هست، اما اگر بخواهید افراد داخل خیابان یا پاساژ را از حراجی که داخل فروشگاهتان در جریان است، باخبر کنید، یکی از قدرتمندترین گزینه های پیش رویتان طراحی ویترین است. از کلمه حراج به این منظور کمک بگیرید و آن را بولد کنید!

طراحی مانکن های منحصر به فرد

طراحی مانکن های منحصر به فرد

برای این که ویترین مغازه تان از دیگر مغازه ها متمایز به نظر برسد، می توانید روی ظاهر مانکن ها کار کنید. اکثر مانکن ها یا سفید هستند یا سیاه. برخی هم شکل و شمایل خود انسان را دارند. چیزی که می تواند برای متفاوت به نظر رسیدن مانکن های فروشگاه شما یاری دهند باشد، استفاده از یک رنگ خاص مثل طلایی، قرمز یا سبز است. همچنین می توان بخش هایی را از مانکن کم یا به آن اضافه کرد.

طراحی محل قرارگیری اجناس

طراحی محل قرارگیری اجناس

شما می توانید برای چیدمان اجناس ویترین مغازه تان از هزاران ایده متفاوت استفاده کنید که برخی هایشان هنوز به فکر هیچ کس نرسیده اند. نکته نیز همین جاست. از ایده ای برای چیدمان اجناس کمک بگیرید که کاملا بکر و تازه است. برای مثال، می توانید جنس های فروشگاهتان را داخل یک قاچ هندوانه دکوری بچینید.

وارونه چیدن جنس ها

وارونه چیدن جنس ها

به جای این که جنس ها را طبق روال عادی داخل ویترین بچینید، آن ها را وارونه کنید! کاری کنید که مشتری ها به وجد بیایند و مقداری نیز به چالش کشیده شوند. همین چیزهاست که ویترین شما را از کلیشه ها دور می کند و به آن ظاهری می دهد که در همه فروشگاه ها نمی توان یافت.

نورپردازی با متد صحیح

نورپردازی با متد صحیح

یادتان نرود که یک ویترین کامل، ویترینی است که بعد از پایان همه بخش های طراحیش، نورپردازی نیز شده باشد؛ آن هم با برنامه! نور، فاکتوری است که روی بهتر دیده شدن ویترین و اجناس داخل آن تاثیر بسیار مهمی می گذارد و از این رو به هیچ وجه نباید دست کم گرفته شود. استفاده از متدهای صحیح نورپردازی و دانستن این که چه رنگ نور و چه نوع تابشی برای روشن کردن ویترین بهتر است، طراحی شما را کامل می کند.

در ادامه نیز می توانید تصاویر دیگری از طراحی ویترین فروشگاه های جالب دنیا ببینید.

دکوراسیون ویترین مغازه

دکوراسیون ویترین مغازه

دکوراسیون ویترین مغازه

دکوراسیون ویترین مغازه

دکوراسیون ویترین مغازه

0

پروژه های سقف کشسان

0

پروژه های نور پردازی

0

پروژه های بازسازی ساختمان

0

پروژه های هوشمند سازی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *