دسته بندی :

سقف کششی چیست  و چه مزیتی نسبت به سایر سقف های کاذب دارد؟

سقف کششی چیست؟ یک تکنولوژی نسبتا جدید در نصب و ایجاد سقف های کاذب  است که در سالهای اخیر در ایران مورد توجه زیادی قرار گرفته است. علت این توجه و استقبال را می‌‌توان در کیفیت، سادگی اجرا ، هزینه های مناسب و پایداری این نوع از پوشش داخلی ساختمان دانست. سقف کششی اگر چه نامی است که واژه سقف را به دنبال خود می‌کشد – و شما هم تحت همین عنوان در حال مطالعه این مطلب هستید – برای تمام سطوح مسطح داخلی  ساختمان قابل استفاده است مشروط بر این که هدف از آن زیبا سازی و پوشش باشد.

این نوع پوشش که با نامهای  «سقف کشسان» و یا «باریسول» هم شناخته می شود، به دلیل نوع اجرای آن که کشیدن  به همراه حرارت است به «سقف کششی» معروف شده است. مواد اولیه این نوع سقف نوعی از پارچه است که از جنس پی وسی سی  تولید اختصاصی می شود که کاملا ایمن، ضدحریق و قابل شستش است، علاوه بر این که به دفعات نیز قابل تعویض وشستشو است. سقف کششی می تواند علاوه بر جایگزینی سقف کاذب به نیازهای دیگری نیز پاسخ دهد، مثلا به عنوان یکی از پوشش های ثابت و پایدار ساختمان، بهترین و عالی ترین کیفیت چاپ روی سطوح را فراهم می کند. به دلیل انعطاف پذیری بسیار بالا این نوع از سقف بیشتر فرم پذیری را نسبت به سطوح پیچیده و خاص دارد.

سقف دکوراتیو کششی

امروزه سقف کششی یا پوشش کششی که به عنوان سقف دکوراتیو کششی شناخته شده اند و برای سقف و دیوار مورد استفاده قرار می گیرند، طرفداران زیادی پیدا کرده و بسیار در نظر طراحان و معماران داخلی محبوب و منحصر به فرد هستند. نکته مهم این است که این نوع سقف های کششی کاربرد وسیعی داشته و نه تنها تخیلات ذهنی طراحان را به گونه ای عملی کرده، بلکه امکان نامحدود طراحی را برای آنها فراهم نموده است.پوشش سقف کششی دارای ضخامت حداکثر ۰٫۸ تا ۱ میلی متر بوده و با ۱۵۰ شید رنگی ارائه می شود. این پوشش های سقفی کششی با طرح های متنوعی مانند براق، مات، ساتن، گلکسی، متالیک و همچنین شفاف به سرعت قابل نصب می باشند.

سقف کششی همان طور که گفته شد از سقف یک آشپزخانه دومتری تا سقف یک سالن چندصدمتری قابل نصب و راه اندازی است. عدم نیاز به نگهدارنده مرکزی باعث شده است که این نوع سقف بدون هیچ محدودیتی در مساحت قابل نصب و راه اندازی باشد. سبک و ایمن بودن باعث می شود هیچ گونه افزایش وزن قابل توجهی به ساختمان تحمیل نشده و کاملا ایمن در هر سطح و ارتفاعی قابل نصب باشد.

یه مطلب با حال دیگه ! ؟
مزایای سقف کشسان آپاروف چیست؟

 مشاهده نمونه کارهای اپاروف در اینستاگرام : https://www.instagram.com/aparoofmarket/

بهتر است بدانید که مواد تشکیل دهنده سقف های دکوراتیو کششی  ۹۰ درصد از نوع بسیار خاص پی وی سی و ۱۰ درصد پلاستیک استایلراست که دارای ۱۸۰ گرم وزن بوده و تحمل ۲۰۰ کیلو گرم بار در هر متر مربع را دارد. مهم ترین قابلیت سقف های کششی همان طور که از اسم آنها مشخص است، انعطاف پذیری بسیار بالاست که این مسله باعث می شود تا در برابر ضربات ناگهانی بسیار منعطف بوده و دوباره به حالت اولیه خود برگردد. از آنجایی که این نوع سقف ها دافع گرد و غبار هستند، می توان از آنها برای پوشش سقف اتاق عمل و آزمایشگاه ها استفاده نمود. زیرا از لحاظ بهداشتی از سازمان نظام مهندسی ساختمان تائیدیه استاندارد گرفته و همچنین مورد تائید آتش نشانی و وزارت بهداشت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *